נתונים כללים על גמגום

גמגום מופיע הדרך כלל בגילאי הגן. אף שזהו גמגום, יש המכנים אותו 'חוסר שטף התפתחותי' וזאת משום שהוא מופיע בשלב התפתחות השפה והדיבור.
כ-5% מאוכלוסיית הילדים מתחת לחגיל חמש עוברים תקופה של גמגום. אצל רובם (80%) הגמגום נעלם כעבור זמן מה. אצל 1% מקרב הילדים החווים תקופה של גמגום, הוא אינו חולף, והופך לכרוני. כאשר הגמגום נמשך לפחות 3 שנים, קיים סיכוי נמוך שהוא יחלוף. לפיכך, הסיכוי לכך שילד בגיל בית הספר יפסיק לגמגם הוא נמוך.
אנחנו נשארים, אם כן, עם אוכלוסייה מתבגרת ומבוגרת של אנשים שמגמגמים שמהווים כ-1% מסך האוכלוסייה. נתונים אלו נכונים לגבי כל השפות ולגבי כל התרבויות בעולם.
מספר הבנים שמגמגמים עולה על מספר הבנות שמגמגמות, ביחס של 1:4 לערך.
ככל הנראה אוסף משתנה של תהליכים תורמים לקיום גמגום: גורמים נוירו-פיזיולוגים, גנטיים, התפתחותיים וסביבתיים. בשנים אחרונות המחקר הגנטי הראה, כי לכ-60% מהילדים שמגמגמים, יש קרוב משפחה אשר מגמגם.

>> לקריאה מורחבת: הבסיס הנוירופיזיולוגי לגמגום

טיפול בגמגום

ניתן להפנות הורים לילדים/ות שמגמגמים גם ל:

עלון הסברה תמציתי בנושא גמגום תצוגה מקדימה

עלון מידע תמציתי בנושא גמגום

מהו גמגום? כיצד לייצר שיח תומך עם ילד שמגמגם וממה רצוי להימנע? מתי לגשת לטיפול? ריכזנו עבורכם את המידע הבסיסי בצורה ברורה ותמציתית

אימג' מוקטן של חוברת מידע בנושא גמגום בגיל הרך

חוברת מידע להורים לילדים בגיל הרך

האם ילדכם חוזר על צלילים, הברות או מילים? האם הוא נתקע לפעמים ומתקשה להמשיך לדבר? אם כן ואתם מתלבטים מה לעשות -אמב“י כאן בכדי לסייע.

לוגו יוזמת חברים

היוזמה להעצמת צעירים שמגמגמים ומשפחותיהם

"חברים" היא יוזמה של אמב"י בשיתוף הורים לילדים שמגמגמים, שמטרתה להעצים משפחות שבהן צעירים שמגמגמים, באמצעות היכרות ושבירת הבדידות

אייקון פייסבוק

מומלץ! קבוצת הפייסבוק להורים לילדים שמגמגמים​

בקבוצת הפייסבוק של אמב"י להורים לילדים שמגמגמים יוכלו ההורים למצוא מידע רב ועדכני בנושא גמגום, להתייעץ עם הורים נוספים, לחוש שייכות לקהילה ולהתעדכן בארועים רלוונטיים.

נושאים קשורים:

מוצרי השראה:

ניסיון של קלינאי תקשורת רבים שעובדים עם אביזרי ההעצמה של אמב"י מלמד, שהשימוש בהם יכול לתרום להעלאת תחושת הערך העצמי  ולהסתכלות חיובית על נושא הגמגום אצל ילדים ואפילו אצל מבוגרים.
ניתן להזמין את המדבקות מעולות שלנו בווטסאפ 052-2780309

פלייר עם פרטים להזמנת מדבקות העצמה בנושא גמגום