מהי השלוחה החרדית של אמב"י?

השלוחה החרדית של אמב"י פועלת להגברת המודעות בכל הקשור לגמגום ודרכי התמודדות נכונים, הן מצד האנשים המגמגמים והן מצד המאזינים, להוריד דעות קדומות וסטיגמות שליליות על גמגום, ולתת מענה ומעטפת בונה למתמודדים.

מטרות השלוחה ופעולותיה, נגזרות ממטרות וחזון אמב"י.

חזון אמב"י שהוא "עולם שמבין גמגום", והמטרות שמשרתות את החזון שהן:

  • העלאת מודעות לגמגום
  • העצמה של אנשים שמושפעים מגמגום (אנשים מגמגמים, הורים, בני משפחה)
  • זמינות של מידע מהימן על גמגום

לימוד ממשה רבינו על גמגום | ישראל שטרן

משה רבינו, עושה הכל, אבל הכל, כדי לא ללכת ולדבר בפני פרעה. 7 ימים של וויכוח או יותר נכון לומר, דיון עמוק בין משה רבינו לבורא עולם.

כאדם שמגמגם, כל פעם שאני שומע את הפרשה בבית הכנסת או לומד אותה, אני חש הזדהות מלאה עם משה רבינו.. כן כן, משה רבינו, היה אדם שמגמגם. פלא שהוא מצא כל טיעון אפשרי רק לא ללכת ולדבר? ועוד בפני אחיו החורג? המלך מספר 1 בעולם? שליט המעצמה הגדולה בעת ההיא?

ושוב אני מתפעל, ולומד לעצמי, איך משה בסוף מכניע את פחדיו, אל מול דרישת הקב"ה, ללכת ולדבר! והוא הולך ומדבר, לפני פרעה, לפני עם ישראל, וסופג את הצעקות והטענות של זקני הדור ההוא במצרים, ואחרי זה מוביל עם שלם, מיליונים של אנשים, 40 שנה במדבר, ומדבר כל הזמן. עומד מול עם ישראל, העם העז שבאומות, וקשה עורף, שלא עושים הנחות לאף אחד, אפילו לא לבורא.
משה רבינו עמד במצבים, שאדם שמגמגם ממוצע, הגמגום שלו יחריף בצורה משמעותית. עם שלם, צועקים עליו, רוצים גם לרגום אותו באבנים.. והוא ממשיך לדבר. לדבר עם בורא עולם, ולהעביר את המסרים של הבורא לעם ישראל, ולאנושות כולה.
בחודשים שלפני מותו, בעיקר, ביום האחרון, הוא לא מפסיק לדבר, והדיבורים האלה, נרשמו בהסטוריה, ועד היום מנחים אותנו, ואת האנושות כולה.

העוצמה הזאת, של התגברות על הפחד לדבר, רק כי הקב"ה הורה לו, מלמדת אותנו משהו, על האישיות הכבירה והעוצמתית של משה רבינו, אב הנביאים, המלך היהודי הראשון, והמוזיקאי המשמעותי היהודי הראשון. וכן.. גם הפסיכולוג היהודי הראשון.
רק מי שמכניע את פחדיו ואת רצונותיו, עד כדי כך, בפני בורא עולם, ראוי לתואר "כי בכל ביתי נאמן הוא".

אנחנו האנשים והנשים שמגמגמים/ות, נוכל ללמוד משהו מהעוצמה הזאת. מפחיד לדבר ולגמגם, אבל נרגיש את הפחד, ובכל זאת נעשה את מה שאנחנו רוצים או מרגישים צורך לעשות, ולא נעצור מלדבר. סופו של דבר, למרות הגמגום או בגללו, נוכל לעשות ולהצליח. ומי יודע, אולי גם הדיבורים שלנו, ירשמו לדורות?
ונזכור גם, את מאמר רבי נחמן מברסלב זצ"ל: "כל העולם כולו גשר צר מאוד, והעיקר לא לפחד כלל"!

ישראל שטרן
רכז השלוחה החרדית – אמב"י
0528964020
[email protected]