לוגו יוזמת חברים

"חברים" היא התארגנות שיזמה עמותת אמב"י ביחד עם הורים לילדים שמגמגמים, במטרה להעצים ולתמוך בצעירים שמגמגמים ובמשפחותיהם, באמצעות מפגשים ופעילויות המשותפות לכל המשפחה.

הנחה העומדת בבסיס הרעיון היא, שכאשר הילד/ה או נער/ה שמגמגמים אינם מכירים אנשים נוספים שמגמגמים (צעירים או בוגרים) הם עלולים לחוש שהם היחידים שמתמודדים עם הקושי והאתגרים שהגמגום מזמן, והדבר עלול לפגוע בדימוי העצמי שלהם וביכולת הצמיחה והשגשוג שלהם. גם הההורים ויתר בני המשפחה חשים לעיתים קרובות בדידות ומתקשים למצוא מעגלי תמיכה של אנשים הנמצאים בהתמודדות דומה לשלהם.
לעומת זאת, חשיפה והתייחסות פומבית לגמגום מפחיתים את הפחד. כאשר אנחנו רואים שאנחנו לא לבד אנחנו לומדים לשחרר את רגשות הבושה והחרדה. ומשם, משגשגים.
במפגשי "חברים" נכיר חברים חדשים, נגלה שאנחנו לא לבד, נתחזק ביחד עם קהילה תומכת ומקדמת ובעיקר נחווה הרבה כייף!

ילדים אלופים שמשתתפים במפגשי חברים מספרים על עצמם:

מה מציעה יוזמת "חברים" לילדים, לנוער ולהוריהם?

אייקון המספר 1

מפגשי משפחות

יוזמת "חברים" מקיימת שלושה מפגשים בכל שנה, בהם מתאספים יחדיו ילדים ונוער שמגמגמים ובני משפחותיהם, לפעילות משותפת. במסגרת הפעילות נכיר ילדים והורים חדשים, נפגוש מכרים וותיקים ונתוודע לאנשים בוגרים שמגמגמים שישתפו בסיפורי חייהם. הילדים יהנו מפעילויות שונות וההורים יפגשו למעגלי שיח בנושאים שונים בתחום הגמגום. וכל זאת באווירה כייפית ושמחה, תומכת ומחזקת. ניתן להרשם כאן בטופס ההרשמה, או להתייעץ ולקבל פרטים נוספים אצל ענת 0544578900 או התעדכנו בקבוצת ההורים שלנו: "קבוצת אמב"י של הורים לילדים שמגמגמים".

עקב הגבלות הקורונה, לצערנו הרב לא ניתן לקיים בעת זו מפגשי משפחות. הצטרפו לקבוצת ההורים שלנו בפייסבוק כדי להתעדכן בחידוש המפגשים! 

אייקון המספר 2

"חברים מדברים" - מפגשי העצמה לילדים שמגמגמים בגילאי 6-13

מפגשי ההעצמה מתקיימים בנתניה במרכז "מדברים", ומונחים על-ידי צוות של אנשים שמגמגמים ואנשי מקצוע מתחום הגמגום. במפגשים יוכלו הילדים לפגוש ילדים נוספים שמגמגמים, ללמוד כי אינם לבדם בהתמודדות עם הקושי, ובכך לנרמל את תחושותיהם. המפגשים יעסקו בעיבוד וליבון סוגיות בנושא הגמגום באווירה כיפית תומכת ומעצימה, יעניקו לילדים כלים להתמודדות עם הגמגום בחיי היום יום, ויאפשרו להם לתרגל יצירת תקשורת בתנאים בטוחים. לתאום השתתפות: ענת בטלפון 0544578900 או התעדכנו בקבוצת ההורים שלנו: "קבוצת אמב"י של הורים לילדים שמגמגמים".

עקב הגבלות הקורונה, לצערנו הרב לא ניתן לקיים בעת זו מפגשי העצמה פרונטליים. לכן, לעת עתה המפגשים מתקיימים באופן מקוון באמצעות ZOOM. הצטרפו לקבוצת ההורים שלנו בפייסבוק כדי להתעדכן בחידוש המפגשים! 

אייקון המספר 3

נוער ב ZOOM - מפגשים מקוונים לנערים ונערות שמגמגמים בגילאי 14-18

יוזמת "חברים" מקיימת מפגשים מקוונים באמצעות ZOOM, המונחים על ידי אנשים שמגמגמים ואנשי מקצוע מתחום הגמגום.המפגשים מהווים עבור הנערים והנערות הזדמנות לפגוש חברים ותיקים וחדשים המתמודדים עם הגמגום כמוהם, להכיר, לצחוק יחד ולשתף במרחב בטוח ולא שיפוטי. ובעיקר בעיקר - לדעת שבשום פנים ואופן הם אינם לבד. לתאום השתתפות: ענת 0544578900 או התעדכנו בקבוצת ההורים שלנו: "קבוצת אמב"י של הורים לילדים שמגמגמים". ** שימו לב - המפגשים יתקיימו באופן קבוע בימי א' הראשונים בכל חודש. יש להרשם מראש באופן חד פעמי.

הורים מספרים חוויות ממפגשי משפחות של "חברים"

עדן רונן
עדן רונן6.6.2019
קרא עוד
אני עדן, אמא של אלירן. מגמגם מגיל 7. את אלירן לקחתי למפגש בלי להגיד לו שזה מפגש של ילדים מגמגמים. לא ידעתי איך יגיב וגם רציתי שיחווה את החוויה נקי. אמרתי לו שזה יום כיף עם ילדים מכל הארץ... כשהיה בפעילויות בשטח עם הילדים ניגשתי מדי פעם לראות אם הכל בסדר. הוא סימן שהכל בסדר גמור וחייך חיוך גדול. כשיצאנו משם שאלתי אותו אם נהנה. הוא אמר שמאד. אמרתי לו: "אלירן אתה יודע מה משותף לכל הילדים שפגשת? כולם לא רק ילדים טובים, יפים, חכמים ומקסימים. כולם באיזה שהוא שלב בחייהם גמגמו כמוך." אלירן השיב - "כולם? שמתי לב לאחד... אני לא מאמין..." הוא קרן מאושר. כשיצאנו מהמפגש סיפר בהתלהבות על הפעילות הכיפית ועל שיתוף הפעולה שהיה בין הילדים וזרח. מייד ראיתי שיפור קיצוני בגמגום. משהו בו השתחרר פתאום וחזר לו השטף כמו שהיה פעם. אני ידעתי כל הזמן שהמפגש יעשה לו טוב אבל לא תארתי לעצמי שיהיה גם שיפור ממשי ומיידי כל כך בשטף. זו היתה הפעם הראשונה בחייו שפגש עוד ילדים מגמגמים. וכנראה זו היתה חוויה מאד משמעותית ועמוקה עבורו. כשבוע לאחר מכן ילדים מהכיתה פגעו בו מאוד, למעשה הוא היה בסיטואציה שכל מילה שהוציא צחקו עליו. הם לא צחקו על הגמגום אלא על התוכן... אבל זה לא משנה. הגמגום חזר מיידית בצורה קשה. אנחנו כבר כמה חודשים אחרי ובמשך הזמן הזה חל שיפור מסויים. בטח לא כמו אחרי המפגש של אמבי ההוא אבל שיפור. כשאלירן יצא מהמפגש מאוד קיוה שיהיו מפגשים נוספים עם הילדים. גם אני...הלוואי...
אסתר
אסתר30.4.2019
קרא עוד
השתתפנו בארוע האחרון וזה היה אדיר! בשבילנו ובשביל הבן שלנו (בן 8 וחצי). הוא מאוד נהנה, פגש חברים חדשים, והכי חשוב מבחינתי, המפגש נתן לו את התחושה ש"הוא לא לבד". כמה שבועות אחרי המפגש שמעתי אותו מספר לחבר ש"יש המון ילדים שמגמגמים" בביטחון מלא ובטבעיות (דבר שלא תמיד אנחנו ,הורים לילד שמגמגם, מצליחים לעשות). אני ובן זוגי פגשנו עוד הורים שמתמודדים עם גמגום של ילדיהם וזה נתן לנו גם כוחות, גם פרספקטיבה, חוץ מההנאה של המפגש עצמו. הארוע היה זמן איכות עם הבן שלנו, כולו מוקדש לו ועם מקום לדבר על גמגום ועל רגשות הנובעות ממנו, דברים שלא תמיד מוצאים את מקומם ביום-יום. אנחנו נגיע למפגש הבא בלי לחשוב אפילו! אני מוצאת במפגשים מסגרת מצויינת ללוות את בננו עם ההתמודדות שלו עם הגמגום.
שלהבת
שלהבת14.7.2019
קרא עוד
רומי שלי מגמגמת מגיל 3 והיא כבר בת 13.5 ילדה חכמה בוגרת ואחראית . אני נזכרת בשנים הראשונות : טיפולים אצל קלינאיות , קריאה של מחקרים בתחום , ליווי רגשי אבל דבר אחד היה חסר לי , לפגוש הורים וילדים שמתמודדים עם אותה בעיה... תודה לאל 10 שנים אח"כ זכינו להשתתף בשני מפגשים שהיו מאוד משמעותיים מפגשים בהם אני מרגישה שהגעתי הביתה. אני רואה את רומי מלאת בטחון ותחושת שייכות. אני מודה לאמבי שחושבים עלינו כהורים על הילדים והכוחות שיש בהם על האהבה והתכנון עד לפרטים הקטנים ומבינה בבירור שביחד תמיד יותר קל .
עמי עוז
עמי עוז30.4.2019
קרא עוד
אז, ענת שאלה אותי אם אוכל לכתוב משהו אנונימי בקשר לפעילות המופלאה של אמבי למען הילדים המקסימים והמיוחדים שלנו. אבל מה שהקוסמים האלה עשו ונראה לי שלא יפסיקו לעשות ,יותר מדי מהפכני ויותר מדי מעצים ומחזק ועוד כל מני מילים יפות כאלה כדי שזה יהיה סתם אנונימי. זה ממש לשנות את המציאות של הילדים ושל ההורים שלפעמים מבולבלים ונבוכים לא פחות מהילדים לגבי "מה זה הדבר הזה" . וכמו שהבת שלי אומרת "מצאתי חברים וחברות מבני מיני". וחלקנו, הגדולים, התחלנו לקרא לזה המשפחה המורחבת.  אז הנה הפוסט האנונימי, ומי שמעוניין לשמוע, להתרשם, חושש מלשתף את ילדו בחגיגה הזאת, מוזמן ליצור קשר(כמובן באנונימיות).
הקודם
הבא

קבוצת ההורים לילדים שמגמגמים

רוצים להתעדכן כשיקבע הארוע הבא? הצטרפו לקבוצת ההורים שלנו וגלו קהילת מחזקת ותומכת

ארועים קרובים:

זום נוער

הזמנה למפגש זום לנערים ונערות שמגמגמים

כל הנערים והנערות מגיל 14 מוזמנים למפגש זום מונחה לנוער שמגמגם.
זו תהיה עבורם הזדמנות לפגוש חברים ותיקים וחדשים המתמודדים עם הגמגום כמוהם, להכיר אחד את השני ולהכיר אנשים בוגרים שמגמגמים, לצחוק יחד ולשתף במרחב בטוח ולא שיפוטי.
ובעיקר בעיקר – לדעת שבשום פנים ואופן הם אינם לבד.
מתי? 6/12 בשעה 19:00
איפה? בזום
הרשמה לקבלת לינק להתחברות: ענת 0544578900

זום ילדים

הזמנה למפגש זום מונחה לילדים ולילדות שמגמגמים
כל! הילדים והילדות בגילאי 6-13 מוזמנים למפגש מונחה בזום לילדים שמגמגמים עם חברים וותיקים וחדשים, לזמן של ביחד, משחק, צחוק וגמגום בכייף!
מתי? 7/12 בשעה 18:30
איפה? בזום
הרשמה לקבלת לינק להתחברות: ענת 0544578900

שיחת הורים לנערים ונערות שמגמגמים

הזמנה לשיחת זום להורים לנערים ולנערות שמגמגמים
גמגום ובני נוער – שיחת פתוחה של יוזמת "חברים" של אמב"י להורים לבני נוער, בהנחיית עדי גולומביק (קלינאית תקשורת) ואלינור זוארץ. המקום לשתף, להתייעץ, ולשאול שאלות בנושא.
מתי? 9/11 בשעה 20:30
איפה? בזום
>> לפרטי הארוע

ארכיון מפגשי משפחות:

מפגש חנוכה 2019 
ב 27/12/19 חגגנו ביחד מפגש נוסף ברעננה, והפעם הזמנו את האחים להצטרף אלינו לבוקר של ביחד וכייף. מחכים לפעם הבאה!!!!

הזמנה לארוע משפחות של חברים

מסיבת קיץ 2019 
ב 5/7/19 חגגנו ביחד את הקיץ בבריכה במתחם שדות בקיבוץ תל-יצחק.
היה נפלא!!!

ארוע אביב 2019
באפריל 2019 נפגשנו במתחם אישתר שבעין-ורד, ליום של פעילויות נפלאות ובעיקר הרבה ביחד מחזק!