לוגו חברים - היוזמה להעצמת צעירים שמגמגמים ומשפחותיהם

ילדים אלופים שמשתתפים במפגשי חברים מספרים על עצמם:

תמונות מימי משפחות שונים של 'חברים'

סרטון שתכננו ילדים המשתתפים בפעילות "חברים" לקראת יום המודעות לגמגום :

מכירים משפחות שישמחו להשתלב בפעילות שלנו? שתפו אותן!

לוגו חברים - היוזמה להעצמת צעירים שמגמגמים ומשפחותיהם

הורים מספרים על מפגשי המשפחות של יוזמת "חברים"

עדן רונן
עדן רונן6.6.2019
קרא עוד
אני עדן, אמא של אלירן. מגמגם מגיל 7. את אלירן לקחתי למפגש בלי להגיד לו שזה מפגש של ילדים מגמגמים. לא ידעתי איך יגיב וגם רציתי שיחווה את החוויה נקי. אמרתי לו שזה יום כיף עם ילדים מכל הארץ... כשהיה בפעילויות בשטח עם הילדים ניגשתי מדי פעם לראות אם הכל בסדר. הוא סימן שהכל בסדר גמור וחייך חיוך גדול. כשיצאנו משם שאלתי אותו אם נהנה. הוא אמר שמאד. אמרתי לו: "אלירן אתה יודע מה משותף לכל הילדים שפגשת? כולם לא רק ילדים טובים, יפים, חכמים ומקסימים. כולם באיזה שהוא שלב בחייהם גמגמו כמוך." אלירן השיב - "כולם? שמתי לב לאחד... אני לא מאמין..." הוא קרן מאושר. כשיצאנו מהמפגש סיפר בהתלהבות על הפעילות הכיפית ועל שיתוף הפעולה שהיה בין הילדים וזרח. מייד ראיתי שיפור קיצוני בגמגום. משהו בו השתחרר פתאום וחזר לו השטף כמו שהיה פעם. אני ידעתי כל הזמן שהמפגש יעשה לו טוב אבל לא תארתי לעצמי שיהיה גם שיפור ממשי ומיידי כל כך בשטף. זו היתה הפעם הראשונה בחייו שפגש עוד ילדים מגמגמים. וכנראה זו היתה חוויה מאד משמעותית ועמוקה עבורו. כשבוע לאחר מכן ילדים מהכיתה פגעו בו מאוד, למעשה הוא היה בסיטואציה שכל מילה שהוציא צחקו עליו. הם לא צחקו על הגמגום אלא על התוכן... אבל זה לא משנה. הגמגום חזר מיידית בצורה קשה. אנחנו כבר כמה חודשים אחרי ובמשך הזמן הזה חל שיפור מסויים. בטח לא כמו אחרי המפגש של אמבי ההוא אבל שיפור. כשאלירן יצא מהמפגש מאוד קיוה שיהיו מפגשים נוספים עם הילדים. גם אני...הלוואי...
אסתר
אסתר30.4.2019
קרא עוד
השתתפנו בארוע האחרון וזה היה אדיר! בשבילנו ובשביל הבן שלנו (בן 8 וחצי). הוא מאוד נהנה, פגש חברים חדשים, והכי חשוב מבחינתי, המפגש נתן לו את התחושה ש"הוא לא לבד". כמה שבועות אחרי המפגש שמעתי אותו מספר לחבר ש"יש המון ילדים שמגמגמים" בביטחון מלא ובטבעיות (דבר שלא תמיד אנחנו ,הורים לילד שמגמגם, מצליחים לעשות). אני ובן זוגי פגשנו עוד הורים שמתמודדים עם גמגום של ילדיהם וזה נתן לנו גם כוחות, גם פרספקטיבה, חוץ מההנאה של המפגש עצמו. הארוע היה זמן איכות עם הבן שלנו, כולו מוקדש לו ועם מקום לדבר על גמגום ועל רגשות הנובעות ממנו, דברים שלא תמיד מוצאים את מקומם ביום-יום. אנחנו נגיע למפגש הבא בלי לחשוב אפילו! אני מוצאת במפגשים מסגרת מצויינת ללוות את בננו עם ההתמודדות שלו עם הגמגום.
שלהבת
שלהבת14.7.2019
קרא עוד
רומי שלי מגמגמת מגיל 3 והיא כבר בת 13.5 ילדה חכמה בוגרת ואחראית . אני נזכרת בשנים הראשונות : טיפולים אצל קלינאיות , קריאה של מחקרים בתחום , ליווי רגשי אבל דבר אחד היה חסר לי , לפגוש הורים וילדים שמתמודדים עם אותה בעיה... תודה לאל 10 שנים אח"כ זכינו להשתתף בשני מפגשים שהיו מאוד משמעותיים מפגשים בהם אני מרגישה שהגעתי הביתה. אני רואה את רומי מלאת בטחון ותחושת שייכות. אני מודה לאמבי שחושבים עלינו כהורים על הילדים והכוחות שיש בהם על האהבה והתכנון עד לפרטים הקטנים ומבינה בבירור שביחד תמיד יותר קל .
עמי עוז
עמי עוז30.4.2019
קרא עוד
אז, ענת שאלה אותי אם אוכל לכתוב משהו אנונימי בקשר לפעילות המופלאה של אמבי למען הילדים המקסימים והמיוחדים שלנו. אבל מה שהקוסמים האלה עשו ונראה לי שלא יפסיקו לעשות ,יותר מדי מהפכני ויותר מדי מעצים ומחזק ועוד כל מני מילים יפות כאלה כדי שזה יהיה סתם אנונימי. זה ממש לשנות את המציאות של הילדים ושל ההורים שלפעמים מבולבלים ונבוכים לא פחות מהילדים לגבי "מה זה הדבר הזה" . וכמו שהבת שלי אומרת "מצאתי חברים וחברות מבני מיני". וחלקנו, הגדולים, התחלנו לקרא לזה המשפחה המורחבת.  אז הנה הפוסט האנונימי, ומי שמעוניין לשמוע, להתרשם, חושש מלשתף את ילדו בחגיגה הזאת, מוזמן ליצור קשר(כמובן באנונימיות).
Previous
הבא

נושאים קשורים:

תודה מקרב לב לתורמים שלנו: