מהתקשורת

לקט כתבות

ראיון טלויזיה של שי שורק (ועד מנהל) ודר. עפר אמיר בערוץ 1 בערב חדש.
לחץ כאן ודלג לדקה 42 בסמן הצהוב למטה.

 

ראיון נוסף  עם שי שורק  ברדיו שבועיים לפני הצגה של התאטרון הקהילתי ב- 14 ליוני 2011 בתל אביב. כנס 

לחץ על הקישור

 

 

 

ראיון בערוץ 10 עם רפי רשף יוני 2012

לחץ כאן לראיון. הראיון בדקה 31.

 

 

כתבה בעיתון מודיעין

שי שורק, חבר הועד המנהל של אמב”י התראיין למקומון במודיעין- לחץ כאן לקריאת הכתבה בפייסבוק של אמב”י (מורכב משלושה קבצים)

 

כתבה בידיעות השפלה

לקראת שבוע המודעות לגמגום אנו יוצאים במספר כתבות. לחץ על קישור זה לקרוא את הכתבה.

 

 

חן סויסה כתבה במוסף השבת של ידיעות

“הייתי רוצה לדבר מול קהל בשטף ואחר כך לחזור לגמגם”

  

הי, אני… חן”, היא אומרת בכניסה לביתה בכפר תבור ומחייכת חיוך גדול. המילים יוצאות מפיה בגמגום כבד וחיוכה עוטף אותן כשכבת מגן. המילים הנתקעות מאריכות את דיבורה, אבל איכשהו האוזן מתרגלת להשתהות, נדמה שכל מילה מקבלת מקום משלה והקצב האיטי הופך לטבעי. “מגיל שנתיים אני מגמגמת וזאת הזהות הכי בסיסית שלי”, מסבירה חן סויסה בת ה־19.

על הזהות הבסיסית הזו עשתה את סרטה “במילים שלי”, שזכה בפרס הראשון בקטגוריית יצירה צעירה בפסטיבל הסרטים בירושלים. בזכות זכייתה בחר אמב”י (ארגון מגמגמים בישראל, המייצג כ־80 אלף איש) בסויסה כנציגתו בכנס הליגה האירופית של אגודות הגמגום, שיתקיים בחודש הבא בהולנד, בהשתתפות 32 מדינות.

“אני עדיין בהיי מטורף מהפרס שקיבלתי בירושלים וכבר מחכה לי עוד שיא בהולנד”, היא אומרת בחיוך נרגש. “ביום הקרנת הסרט הייתה לי בבוקר בחינת בגרות באזרחות ואחריה יצאנו במיניבוס מהתיכון בצפון לפסטיבל. הגענו בדיוק בתחילת ההקרנה וכשהודיעו שאני הבמאית הזוכה הייתי בבלק־אאוט. חברה לחשה לי ‘חן, קומי’ ואמרתי לעצמי ‘אוקיי, זו אני’ ועליתי לבמה.

“מנחת הטקס, השחקנית אסתי זקהיים, שאלה אם אני רוצה לומר משהו ובלי לחשוב פעמיים עניתי שכן והפתעתי את עצמי. הרי אני לא מעזה לדבר בפני קהל ואיך זה שהסכמתי הפעם? עמדתי זקופה מול המיקרופון, הודיתי למורים שלי ולצוות שעשה איתי את הסרט ובסיום התודות, כשכולי רועדת, אמרתי: ‘וזהו’ וירדתי מהבמה. בטוח שרק מגמגמים הבינו את ה’וזהו’ שלי כי אנחנו משתמשים הרבה במילה הזו כשההתרגשות משתלטת עלינו ואנחנו לא מסוגלים לדבר. ואני מה־זה התרגשתי, גם מהתעודה והכבוד וגם מ־500 האנשים שישבו בקהל והקשיבו לי. זה היה רגע שלא יישכח בחיים”.

היא לוקחת אוויר, מנסה להירגע, אמה מירי מלטפת את ידה. “עכשיו מחכה לי הכנס בהולנד שעוסק בשבירת מיתוסים שקשורים בגמגום ובהעצמה אישית ושוב אני בהתרגשות ענקית. כשהודיעו לי במייל שנבחרתי צרחתי משמחה והצרחה הבאה הייתה על הוריי. הודעתי שאני נוסעת בלעדיהם. הסברתי להם שזה חלק מהעצמאות שלי ואני חייבת לעבור את החוויה הזו לבד. קצת קשה להם לנתק את החבל, אבל הם חייבים לסמוך עליי”. כשאמה מנסה שוב לשכנע שכדאי שההורים יצטרפו, סויסה פוסקת בנחרצות נטולת גמגום: “אמא, אין מצב”…….

לכתבה המלאה

 

 

כתבה על ירון לוטן ב YNET

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4772398,00.html

 

 

עשי ואל תעשי בזוגיות עם אמיר רוגפארקר, כתבה מתוך YNET יחסים

לינק:  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4694701,00.htm

 

 

כתבה מהמגזין אישה להתיידד עם הגמגום סדנאות אישים מגמגמים

לינק: http://isha2isha.co.il/gimgum

 

מתוך כתבה שפורסמה באתר .isha2isha.co.il:

אחד הדברים המטרידים ביותר בקרב אנשים מגמגמים בכלל ובני נוער בפרט הוא: מה אחרים חושבים עלי? האם כשישמעו את הגמגום שלי, יצחקו עלי? וכדומה.
דבר מאוד חשוב ומפתח לחיים מאושרים הוא שהאדם יאהב את עצמו, וימקד את תשומת הלב שלו בעצמו.
אדם שמתמקד בעצמו, קרי ברצונותיו, מחשבותיו, שאיפותיו, יוכל להעז לצאת מאיזור הנוחות שלו (הימנעות מדיבור בחברה) ויוביל את חייו להישגים ולהצלחות בכל תחום בו יבחר. אדם זה יימנע מהאשמת האחר ומפרשנויות לא רלוונטיות של סיטואציות בחיים, וכמו כן ימנע מייחוס כל כישלון בחייו לגמגום.
בני נוער מגמגמים נוטים להתרכז בגמגום ולייחס לו כל כישלון אפשרי וחוסר הצלחה בכל תחומי החיים. הם יבחרו להימנע ממצבים בהם יידרשו לדבר ולכן, יחיו בתחושת הימנעות, חוסר ביטחון, בושה ותסכול. גיל הבגרות והנערות הוא גיל בו יש חשיבות רבה לסביבה החברתית ובעיקר לקבוצת השווים. בני נוער מגמגמים משלמים מחיר חברתי כבד בשל הימנעותם מנטילת חלק בפעילויות חברתיות מהנות ומשמעותיות בחייהם.
אך לא רק אצל בני נוער ישנן בעיות של קבלה והשלמה עם הגמגום, אלא גם בקרב מבוגרים מגמגמים. מספר סדנאות שהתקיימו בעבר, הוכיחו שקיים שיפור בביטחון העצמי של המשתתפים, קבלה עצמית וכך גם שיפור בשטף הדיבור.
מחקרים רבים בתחום הפסיכולוגיה מעידים על קשר בין קבלה עצמית ותחושת שלמות של האדם לשביעות רצונו מחייו ולחיים מאושרים יותר.

 

 

שבוע הגמגום 2015 כתבה בוואלה בריאות

לחץ כאן

 

 

שבוע הגמגום 2015-;כמו אבן בפה הילד שלכם מגמגם? כך תעזרו לו עשר פלוס

לחץ כאן

 

 

שבוע המודעות-כתבה למה רונאל פישר הוא מודל להשראה מאת ירון לוטן

לחץ כאן

ירון לוטן, מנכ”ל אמב”י (ארגון המגמגמים בישראל) מדבר על עצמו, על חייו, על גמגום, על אמב”י וגם מזכיר מגמגם אחד שלא נתן לגמגום לעצור אותו – רונאל פישר.

 

 

שבוע המודעות-כתבה ב YNET החברים של משה רבנו, צרציל ופוליקר: מגמגמים כל הדרך אל האושר;

כתבה נוספת לקראת יום המודעות לגמגום 2014. כתבה מעוררת השראה על שלושה ישראלים שלא נתנו לגמגום לעצב את חייהם, ולמרות שסבלו מהגמגום, החליטו להתמודד איתו ולא לוותר לעצמם ולא לתת לגמגום למנוע מהם להשיג את מה שרצו ולהגשים את שאיפותיהם בתחומים שונים בחיים.

לחץ כאן

 

 

שבוע המודעות-כתבה ב YNET: סיבות שיגרמו לך לצאת עם מגמגם מאת אמיר ראגפורקר

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4591311,00.html

אמיר ראג’פורקר עם מאמר מעניין, מציג את הקשיים של גברים מגמגמים במערכות יחסים ומסביר (בדרך קומית משהו) כיצד הקשיים האלה הם למעשה יתרונות עבור בת הזוג של גבר מגמגם.

 

 

שבוע המודעות-כתבה בפורטל DOCTORS:גמגום מדריך לטיפול יעיל

https://goo.gl/fhmScE

 

 

שבוע המודעות-כתבה בוואלה בריאות:דברים שלומדים כשחיים עם גמגום

http://healthy.walla.co.il/item/2800970

מתוך כתבה מאתר “וואלה!” :

בישראל יש כ-80 אלף אנשים שסובלים מגמגום. קבוצה בפייסבוק מציעה להם בית חם ומכיל שבו הם יכולים לדבר על הכל. איך עוברים ראיון עבודה, למה הומור עצמי חשוב כל כך ולמה אסור לשתוק למרות שמתביישים?
גמגום היא תופעה לא פשוטה בכלל. מדובר בתופעה פיזית שחשופה לכל, ומשפיעה על האופן שבו החברה תופסת את האדם המגמגם, וגם על האופן שבו אדם מציג את עצמו בחברה. אדם שאינו מגמגם לא יכול לדעת באמת כיצד מרגיש אדם שסובל מגמגום, ובדיוק לשם כך הוקמה קבוצת הפייסבוק speak up, שנותנת לחבריה בית חם שבו הם יכולים לדבר על הכל.
את הקבוצה פתחה ליאת פרי במטרה להכיר אנשים מגמגמים נוספים בישראל. “המטרה של הקבוצה היא להראות למגמגמים שהם יכולים לחיות עם הגמגום ולא לתת לו לנהל להם את החיים. הרעיון הוא לתת ביטחון וכוח להתמודד עם הגמגום”. הקבוצה הוקמה לפני שנתיים, ומאז נאספו בה עצות לרוב.

הנה עצה אחת מהכתבה דווקא לאנשים לא מגמגמים: אם אתם פוגשים אדם מגמגם, אל תשאלו ישר על הגמגום שלו. תנו לו להעלות את זה לבד. אם זה לא קורה אחרי מספר פגישות, אתם יכולים להעלות את הנושא ולהבין איך הוא מתייחס לכך. הרבה פעמים מגמגמים לא יודעים איך זה יתפרש אצל האחר ולכן לא מעלים זאת. אבל ברגע שזה קורה, זה משחרר משני הצדדים הרבה אי נעימות.

 

 

שבוע המודעות כתבה בכל העיר ירושלים איתן פוס

מתוך כתבה שהופיעה ב-“כל העיר ירושלים”:

שבוע המודעות לגמגום בעיר ירושלים

ביום שלישי נערך במכללת הדסה אירוע מודעות לגמגום בסימן זוגיות ומשפחה.

השבוע צוין שבוע המודעות לגמגום בסימן זוגיות ומשפחה, שבמסגרתו התקיימו אירועים ופעילויות ברחבי הארץ. ביום שלישי התקיים במכללת הדסה ברחוב הנביאים מפגש בנושא תקשורת אפקטיבית, הקרנת סרט, הסבר על מושגים בסיסיים בהתמודדות עם גמגום והסביר על פעילות אמב”י – ארגון המגמגמים בישראל. לפני האירוע התקיים מפגש עבור הורים לילדים מגמגמים ושיחה בין מגמגמים לנאשי מקצוע.
איתן פוס, מנהל שבוע המודעות לגמגום ומתמודד עם גמגום, מציין כי “בירושלים התקיים האירוע היחיד שמתשלב עם מוסד אקדמי ומוסד מחקרי רפואי. זה משתלב עם המטרות שלנו – לעבוד יחד עם מוסדות המחקר ועם המוסדות האקדמיים. עניין נוסף סביב גמגום הוא החשיבות של לחוש בנוח ולדבר בצורה הזו בחברה. שהגמגום לא יהיה דבר שיעצור אותך מלדבר ומלהפתפתח ומהמימוש העצמי של האדם. לחברה יש גם חלק בזה – בקבלה, ברגישות לעניין ובסובלנות”.
אמב”י – ארגון המגמגמים בישראל העומד מאחורי האירועים, הינו עמותה רשומה ללא מטרות רווח המקדם את ענייני האנשים המגמגמים ומשפחותיהם בישראל. זהו הגוף היציג, היחיד בישראל, העוסק בגמגום. הפעילות נעשית תוך כדי שיתופי פעולה עם ארגונים דומים בעולם, ארגוני קלינאי תקשורת, אקדמיה, הייטק ועוד.
פוס, שגדל בירושלים, נחשף לאמב”י כנער. “בתקופת הצבא הייתי מגיע למפגשים של אמב”י אחת לשבועיים”, הוא מספר, “בהמשך טסתי מטעם אמב”י לכנס באירופה לאנשים מגמגמים. לפני שנה-שנתיים הייתה לי גישה אחרת לגמרי לגמגום. הייתי סגור יותר וחשתי פחות נוח עם זה. חלק מהמסע הזה הוא שאני מוציא את עניין הגמגום, חושף אותו ולא מתבייש בו. זה עניין של קבלה עצמית”.

 

 

שבוע המודעות ראיון ב106 FM רדיו נתניה

שבוע המודעות ראיון ברדיו עם איתן פוס

שבוע המודעות 2015 : חנן גרף ואורי שניידר ברדיו קול ברמה

שבוע המודעות 2015 ראיון ברשת ב- ענת דולב ז”ל סמדר לרנר

שבוע המודעות 2015-רשת ב ירון לוטן ואמיר ראגפורקר 2.11.15

שבוע המודעות 2015 -ראיון עם עומרי ברדיו ירושלים

שבוע המודעות: ירון לוטן אושרת סער ודבורה פרויד בראיון בתוכנית מדברים על זה בערוץ 20

שבוע המודעות 2015-ראיון בערוץ 1 עם שקד מורג

בן 9 לחברי כיתתו: אני מגמגם, תהיו סובלניים

כשאורי פישר מירושלים התבקש להעביר הדרכה קצרה במהלך הטיול הכיתתי הוא התבייש בגלל הגמגום שלו. הילד מצא פתרון יצירתי והכין שלט עם הסבר ובקשה מהילדים להיות סובלניים. בפוסט שהעלה אביו והפך לוויראלי הוא כתב: “ילדי כיתה ד’ הקשיבו בדממה ונתנו כבוד”

“אורי שלנו ילד מהממם וקצת מגמגם. במסגרת חלוקת התפקידים לטיול השנתי אורי קיבל תפקיד (כנראה בכוונה…) להעביר הדרכה בפני כל הכיתה. הוא התלבט אך החליט שלא לתת למבוכה ולגמגום לנצח. וכך, לפני ההדרכה, הוא הרים את השלט הבא: ‘שלום לכולם. במהלך ההדרכה אדבר לאט. אולי בהתחלה יישמע לכם מוזר אבל ככה אני שולט בגמגום. תודה על ההבנה ועל הסבלנות’. וזה עבד. ילדי כיתה ד’ הקשיבו בדממה ונתנו כבוד. החלטנו לשתף כדי לחזק ילדים מגמגמים או הסובלנים מקושי אחר: אל תפחדו ואל תתביישו”. כך כתב נתנאל פישר בפוסט בפייסבוק שזכה ללמעלה מ-4,500 לייקים ו-940 שיתופים בפחות מיממה….

לכתבה המלאה ב YNET