סוף שבוע בנווה שלום

היישוב נווה שלום , יישוב יהודי ערבי יפהפה הנמצא ליד לטרון, נבחר על ידי אמב”י לארח אותנו לפעילות ראשונה מסוגה. למקום הגיעו זוגות ויחידים, מגמגמים ולא-מגמגמים, במטרה לבלות את סוף השבוע ביחד, להירגע ולצבור כוחות מחודשים להמשך.
החדרים בבית ההארחה ביישוב היו נוחים והשקיפו על נוף פסטורלי ושקט, והאוכל פשוט וטעים.

במועדים שנקבעו מראש, התקבצנו כולנו באחד מחדרי הישיבות שהוקצה לכבודנו ועסקנו בפעילות. הפעילות כללה שיחות על נושאים הקשורים בגמגום, מדיטציות משותפות, שיחות קבוצתיות ואחד על אחד, הדגמה של מכשיר אלקטרוני לשיפור שטף הדיבור ודיונים על מודעות, קבלה עצמית ושינוי.

בערב יום שישי לאחר ארוחת הערב התקיימה סדנה, שעסקה בהתבוננות בדרך בה אנחנו נכנסים למקום חדש, בחששות ממגע חברתי עם אנשים לא מוכרים, ובדרכים לשינוי הגישה. הסדנה הועברה ע”י מנחה שהגיעה במיוחד לנווה שלום. בתום הסדנה, כטוב ליבנו בשמפניה , החלה מסיבת ריקודים שנמשכה עד שכולנו נפלנו מהרגליים.

רצוי להדגיש שאין כל “חובה” להשתתף בפעילות אמב”י , וכל אדם שהגיע רשאי לבלות את סוף השבוע כראות עיניו, להיכנס ולצאת מהפעילות המשותפת ללא נקיפות מצפון. עם זאת, רוב המשתתפים העדיפו לבלות ביחד בפעילות אמב”י ולא התאכזבו או השתעממו לרגע.

כל המשתתפים בסוף השבוע הביעו את שביעות רצונם מהמפגש , מהמקום היפה, מהחברה האינטימית והתומכת ומהקשרים החדשים שנוצרו. ומקווים שפעילות מסוג כזה תתקיים גם להבא.