עשרת הדיברות לראיון מוצלח

דפנה קינן מור-חיים / Persona

ראיון הוא סיטואציה מאוד מורכבת. לכולם. זו סיטואציה לא מאוזנת ומלחיצה, שבה בזמן קצר יחסית צריכים לבוא לידי ביטוי כל ההישגים שלנו, כל היכולות וכל הפוטנציאל. ראיון עבודה הוא השלב החשוב ביותר בתהליך הגיוס. אז במקום להתייחס לזה רק כרגע מאיים שרוצים לעבור בשלום, אני מזמינה אתכם לראות בזה הזדמנות. זו האפשרות האמיתית לשפר את הסיכוי להתקבל לעבודה. הסטטיסטיקות מראות כי רק אחוז קטן מהמרואיינים מוזמן לראיון נוסף. ומדוע? מכיוון שהמרואיין לא השתמש נכון בסיטואציה.

ריכזתי כאן עבורכם מספר המלצות והארות שיעזרו לעבור את הראיון בהצלחה, וגם לצאת ממנו בהרגשה יותר טובה. הדברים נכונים לאדם מגמגם בדיוק כמו לכל אדם אחר. הדגש היחיד שאוסיף כאן, הוא ההתייחסות ל"פיל" שבחדר. האנרגיה שתוציאו על ניסיון להסתיר את הגמגום עלולה לגבות מחיר מיותר. במקום להיות ממוקדים בתוכן המקצועי, תהיו עסוקים בניסיונות הסתרה, שברוב המקרים רק יגבירו את הגמגום. כמו כל דבר אחר שנוכח בחדר, אני ממליצה בחום לשים את הדברים על השולחן. אחרי ההיתקעות הראשונה או השנייה להתייחס לגמגום בכמה מילים. להסביר שזה לא נובע מחוסר ביטחון אך מתגבר במצבי לחץ, ולהבהיר שזה לא פוגע בעבודה. אחרי שהדברים יאמרו יהיה לכם הרבה יותר קל להמשיך ולהתרכז בצד המקצועי.

מומלץ מאוד להתייחס לפיל שבחדר וליידע את המראיין אודות הגמגום. הדבר חוסך את הלחץ להסתיר, ואת ניסיונות המראיין להבין מה אנחנו מנסים להסתיר. לאחר מכן יש להחזיר את הראיון לשיח המקצועי.

הסכנה בהתעלמות מהסוגיה, היא שהמראיין עלול להסיק מסקנות שגויות, שיוציאו אתכם באור שלילי. ושוב, זה נכון לגבי כל "פיל," לא רק לגבי גמגום. תמיד עדיף לשים את הדברים על השולחן ולהסביר לצד השני מה הגבולות של "הבעיה." זה מצביע על מודעות עצמית, על בגרות, על יכולת להתמודד עם קושי ואולי הכי חשוב – זה שם דברים בפרופורציה.

קודם כל, חשוב מאוד לבוא מוכן לראיון: לבדוק בדיוק לאיזה תפקיד אתם מועמדים ומה הדרישות שלו. אם אפשר, גם לבדוק על המראיין, איזה מין טיפוס הוא ומה הוא מחפש. לדעת בדיוק איפה מתקיים הראיון, איך מגיעים למקום וכמה זמן הוא נמשך. לעולם אל תגיעו ברגע האחרון. המידע המוקדם הזה גם מפחית חרדה וגם יעזור לכם להדגיש את הנקודות הרלוונטיות בניסיון שלכם לתפקיד.

לתרגל מראש (ואפילו לכתוב בראשי פרקים) את ההצגה העצמית, היכולות, הניסיון, ומדוע אתם המתאימים ביותר לאייש את התקן.

למוטיבציה שלך יש חשיבות עליונה והיא נמצאת מעל כל הפרטים הטכניים. עוד לא שמעתי על מראיין שהחליט לפסול מרואיין בגלל תשובה כזו או אחרת. אנחנו כמראיינים מתייחסים יותר לתמונה הכללית, לווייב שאנחנו מקבלים, לתחושת האמון שהמרואיין מעורר ולפרשנות שאנחנו נותנים לדוגמאות שהוא מעלה. לכן, חשוב שתגיעו לראיון כשאתם משוכנעים שאתם רוצים את התפקיד. במידה ויש לכם היסוסים או תהיות, שמרו אותם לשלב מתקדם יותר. אין טעם להציף אותם בשלב זה.
קיימים שני סוגי מוטיבציות: מוטיבציה חיצונית – שקשורה לגורמים חיצוניים כמו שעות עבודה, שכר, מרחק מהבית וכו;' ומוטיבציה פנימית – אתגר מקצועי, התאמה לתחום הלימוד, עניין, רצון להשתייך לגוף מסוים וכו'. למעסיק חשוב יותר לראות את העניין שמגלה המועמד בביצוע העבודה. לכן, הדגישו את המוטיבציה הפנימית.

טרם הראיון, שכנעו את עצמכם שאתם הכי מתאימים לתפקיד!

חשוב מאוד להגיע לראיון באנרגיות טובות וכשאתה מרגיש טוב עם עצמך. לשם כך, כדאי לישון טוב בלילה, ללבוש בגדים שנוחים לך ולאכול טוב לפני הראיון. חשוב גם לעשות הכנה נפשית ולהתנקות ממחשבות רעות, מהריב שהיה לכם אתמול בערב או מטרדות העבודה הנוכחית. חשוב להתחבר לצדדים החזקים בכם ולהאמין בעצמכם. להגיע לראיון כאשר תשומת הלב נמצאת אך ורק על המטרה.

יש להגיע מוכנים – ידע על החברה מראה ש"עשיתם שיעורי בית".

ראיון הוא שיחה, מפגש בין שני אנשים, גם אם הם לא שווים וההיררכיה ביניהם לא סימטרית. לכן, חשוב מאוד ליצור קשר אישי, קשר עין, לחייך ולהיות נעים. תחשבו על זה כמו על בליינד דייט. אתם באים כדי להרשים, ויש לכם רק הזדמנות אחת לעשות את זה. אז חשוב להפגין את כל הקסם האישי שיש, עוד לפני שמגיעים לתוכן. אנשים רוצים לעבוד בסביבה נעימה, והמראיין הוא אחד האנשים שיעבדו איתכם בעתיד.

השתמשו בשפת גוף – חיוך, הבעה – התקשורת המילולית איננה הדבר היחיד אשר המראיין קולט.

כחלק מהרושם הראשוני חשוב להקפיד על הופעה מתאימה. תבואו לבושים במשהו מכובד, אך שנוח לכם איתו, לא בתחפושת. מצד שני, לא משוחרר מדי ובטח שלא פרובוקטיבי.

המראיין מתרשם לא רק ממה שאתם אומרים, אלא גם מאיך אתם אומרים אותו. לכן, חשוב להקרין רוגע וביטחון. חשוב להקפיד גם על צורת הישיבה, לא מכונסת מדי ולא קופצנית. לשים לב מה טון הדיבור שלכם. לכן זה בסדר גם "לטעות" בתשובה או לקחת זמן כדי לחשוב על השאלה.

למרואיין יש הרבה כוח בהובלת הסיטואציה. חשוב להוביל את הראיון, לחשוף את המידע שאתם רוצים, אבל לעשות את זה בצורה לא שתלטנית ולהישאר קשוב למראיין. תחשבו מראש מה המסר שאתם רוצים להעביר, איזה נרטיב תרצו לבנות ולפי זה תבנו את הסיפור. תזכרו שהמידע שאתם מביאים זה המידע שקיים בחדר, ועליו תישאלו. חשוב להבחין בין עיקר לטפל, לא להציף באינפורמציה כדי לא לעייף את המראיין. אפשר להכניס סיפורים עם "צבע," אבל במידה ולעניין. מותר גם לשאול שאלות על התפקיד ועל הארגון – אבל בסוף הראיון.

מאוד חשוב להיות אמיתי ולומר רק את האמת, אבל לא בצורה מוגזמת. צריך למצוא את נקודת האיזון בין הדגשת הצדדים החזקים שלכם, עם טיפה של שיווק עצמי, לבין כנות. אם תנסו להיות מישהו אחר זה יעבור לא טוב ותצאו או לא אמינים או לא מתאימים לתפקיד. אתם עלולים להסתבך בשקרים. מצד שני, אל תגישו למראיין על מגש של כסף את כל המגרעות שלכם.

תהיו מוכנים לענות על שאלות נפוצות וקשות, ומומלץ אפילו לענות עליהן בכתב בבית. הכתיבה נותנת תחושת שליטה שתוכל גם להרגיע את הגמגום.

  • "ספר לי על עצמך" – מומלץ להכין בבית נאום קצר, שמציג את התחנות החשובות בחיים – בעבודה, בלימודים ובחיים האישיים. מקובל להתחיל בלימודים או בצבא – או להתחיל מהיום וללכת אחורה. הצגה מצומצמת מדי, כזו שנגמרת אחרי דקה, מעבירה את הכדור לידיים של המראיין, ואז הוא יוביל את השיחה לאן שנראה לו. הצגה של יותר מחמש דקות כבר מתישה.
  • "למה אתה רוצה את התפקיד?" – להראות מוטיבציה פנימית, ולא חיצונית.
  • "למה עזבת את התפקיד האחרון שלך?" – אף פעם לא "ללכלך" על מעסיק קודם. לקחת אחריות, אבל להראות שהעזיבה הייתה מסיבות נכונות ומתוך מחשבה מושכלת ולא אימפולסיבית.
  • "דוגמה לעימות שהיה לך בלימודים או בעבודה". מראיין טוב משתמש הרבה בדוגמאות, כי הן עוזרות להתגבר על תשובות שלא נותנות מידע. תכינו מראש סיטואציות טובות.
  • "מנה שתי תכונות חיוביות ושתיים שליליות" – אני מקווה שרוב המראיינים כבר לא משתמשים בשאלה הזו, אבל היא יכולה לעלות בגרסאות שונות ולכן כדאי להתכונן אליה. זכרו כי להציג תדמית מושלמת זה מעצבן. אדם בוגר הוא זה שמודע לחולשותיו, ולכן גם פתוח יותר לשפר אותן. חישבו בבית על תכונות שליליות שבאמת מתארות אתכם, אך כאלה שאפשר להתמודד איתן או שהן פחות רלוונטיות לתפקיד. אל תגידו פרפקציוניזם, ביקורת עצמית ועקשנות! זה נדוש ולא אותנטי. וגם אל תגידו שאין לכם תכונה שלילית. עדיף לענות תשובה שתספק את המראיין מאשר לתת לו תחושה שכדאי להתעקש ולחפור.

תהנו. או לפחות תנסו ליהנות. תזכרו שגם המראיין הוא בנאדם וזה בסך הכל מפגש בין שני אנשים.

השגת יעדים והתגברות על אתגרים הם כמו שריר שאפשר לאמן – הציבו לעצמכם יעד חדש לאחר שהשגתם את היעד הקודם

באירוע שבוע המודעות לגמגום 2018 אשר התקיים ברמת גן, נערך פאנל בנושא תעסוקה בהשתתפות יועצת ארגונית בעלת נסיון עשיר בסינון מועמדים לעבודה, מנהלת גיוס בחברה גלובאלית (אשר היא אישה שמגמגמת) ובעלי מקצוע נוספים מובילים בתחומם ומגמגמים.
ריכזנו עבורכם את העצות החשובות אשר ניתנו על ידי מומחי התוכן בערב זה, בכל הנוגע לתעסוקה וגמגום, ובפרט בחיפוש עבודה. בשורה התחתונה – ראיון עבודה, מלחיץ ככל שיהיה, הוא סיטואציה שניתן להתכונן אליה ולהשפיע עליה.

פוסטר טיפים לאנשים שמגמגמים בראיון עבודה

דרושים:

נושאים קשורים:

מכרזי נציבות שירות המדינה:

מכרז אחרון:

מכרזים קודמים: