פעילות אמב"י בבתי ספר

במסגרת הפעילויות של אמב"י למען העלאת המודעות לגמגום בקרב הציבור, העמותה מקיימת הרצאות בבתי ספר לשני קהלי יעד עיקריים:
סגלי הוראה
תלמידי

ניתן להזמין את נציגי העמותה לקיים הרצאה בבית ספר באמצעות פנייה כאן

חנן הורביץ מרצה בבית ספר

תעוד הרצאה לדוגמא:

מאת חנן הורביץ, יו"ר אמב"י:

"במסגרת פעילויות אמב"י להעלאת המודעות לגמגום בקרב הציבור, דיברתי היום עם תלמידי כיתה ט' בבית ספר בעפולה. לא הופתעתי להבחין בכך שתלמידי כיתה ט' הם קהל הרבה יותר מאתגר מאשר האסירים במחלקה האלימה שאיתם שוחחתי לפני מספר חודשים.

באחת השיחות שערכתי, גילו המורים ילד מגמגם באחת השיעורים – זו הייתה הפעם הראשונה ששמעו אותו מדבר, וכמובן שהם לא ידעו שהוא מגמגם. לילד המסכן הזה יש את כל אמצעי ההגנה בפני העולם שבחוץ – שיער המכסה את פניו, קפוצ'ון, טבעות מתכת מגניבות ומזעזעות. הסברתי למורים שהתלבושת היא השריון שלו – לא היה להם מושג. לאחר המפגש שערכתי בכיתתו הוא בכה. דיברתי איתו קצת ושיבחתי אותו על טבעות המתכת המגניבות. אמרתי לו ליצור איתי קשר בכל עת דרך המורה. באותה כיתה גילינו נערה מגמגמת, אשר במשפחתה קיימים מגמגמים נוספים.

שני הילדים הללו נמצאים בכיתה המיועדת לילדים הכי פרועים (או הכי לא מובנים). אין להם תקווה להישמע בגלל הרמה הכללית של רעש והפרעות, והם אינם יכולים להתחרות בקצב הדיבור הנהוג בכתה. המלצתי למורים להעביר אותם בהקדם האפשרי אל כיתה מתקדמת יותר ברמה גבוהה יותר, שבה, אני בטוח, הם יוכלו לממש את הפוטנציאל שלהם. אולי אצטרך להיות מטרד רציני לבית הספר כדי לגרום למהלך הזה לקרות."