סיפורים אישיים – כתבות

רק שאבא שלה לא יגלה שאני מגמגם -YNET

אני יודע בתוך תוכי שהרגע הגדול מתקרב אלי בצעדי ענק ומתישהו הוא ישיג אותי עוד בטרם אהיה מוכן. הרי גם אם אתה מבקש לא לגמגם, אתה תגמגם. פה לא תעזור לך שום שיטה, פה אתה מגיע כבר עם האקדח מכוון לרקה.

לחץ כאן למאמר

 


לך תתחיל עם בחורה כשאתה מגמגם – YNET

לפני הכנס במודיעין פורסמה הכתבה הזו ב-YNET:

אומרים שהעולם מתחמם. אני יודע בדיוק למה הוא מתחמם והסיבה פשוטה לחלוטין: העולם מתחמם כי הוא מתכווץ, הוא מתכווץ כי היום אני יכול לומר שיש לי ידידה מסלובניה, ידידה מארגנטינה ועוד אחת מהודו. והכול בזכות לחיצה של כמה כפתורים באינטרנט.

לפעמים אני יושב על המחשב ושואל את עצמי מה היה קורה לו הייתי חי בתקופת האבן, איך לעזאזל הייתי מתחיל עם בחורה כשאני מגמגם. למזלי דיברו שם ג’יבריש אז כנראה שלפחות שם, הייתי מסתדר. אבל מה היה קורה ללא אינטרנט היום? או למשל במידה והייתי חי בהודו באיזה כפר אי שם בשום מקום? וזה לא רחוק מהמציאות, זה רחוק החלטה אחת קטנה ומבריקה של סבא שלי – לעלות לארץ.

אז אני מדמיין את עצמי אי שם בכפר הודי קטן, עובד במלון ומארח ישראלים. אני מביט על החדרנית היפהפייה שאני מאוהב בה כבר שנים. “הפעם אני חייב להתחיל איתה, זה חייב לקרות היום!”, אני אומר לעצמי, ואז היא עוברת לידי, זו ההזדמנות הכי גדולה שלי ו…אני נזכר שאני מגמגם ושותק.

“אין! זה בלתי אפשרי!” אני אומר, פשוט לא מסוגל להתחיל איתה. אני חוזר למציאות. למזלי, אני גר בארץ והיא, היא כנראה תישאר פרי דמיוני, מה שכנראה היה קורה גם אם היא הייתה חיה בישראל. מקסימום, הייתי מוצא אותה בפייסבוק…..

לכתבה המלאה

 


שבוע הגמגום 2015 כתבתה של אלינה וסרמן באתר מחלקה ראשונה

לחץ כאן

 


שבוע הגמגום 2015-להיות בימאי מגמגם כתבתו של אמיר ראג’פורקר ב YNET

לחץ כאן

 


שבוע המודעות- כתבה על חן סוויסה


לחץ כאן

 


שבוע המודעות-כתבה על מירי סרבניק

כתבה מתוך האתר saloona.co.il לקראת שבוע המודעות לגמגום 2014.
סיפור חייה של אישה בשם מירי סרבניק, והתמודדותה עם הגמגום. החל משנותיה כילדה עם הקשיים והבושה שחוותה, עד להיום בו היא מגדירה עצמה בתור “מגמגמת גאה”!
סיפור מעורר השראה!!

לקריאת הכתבה

 


שבוע המודעות-כתבה ב YNET:על איתן פוס

לקראת יום\שבוע המודעות הבינלאומי לגמגום איתן פוס מספר על החוויות שלו עם הגמגום לאורך חייו, כולל התמודדות עם הדיבור בצבא ובשלבים אחרים בחיים.
כמו כן, בכתבה זו ניתנים טיפים שונים להתמודדות עם גמגום.
לקריאת הכתבה

 

כתבה על שי סורק במקומון “מודיעין ניוז”

תקציר הכתבה:

ayeletlevin@modiinews.co.il בואו נדבר על זה

בשבוע הבא ייערך במודיעין כנס הפתיחה השנתי של אמב”י – ארגון המגמגמים הישראלי# שי שורק מכפר האורנים, שרק בגיל מאוחר החל להתמודד ברצינות עם הליקוי, מגלה כמה קשה להעלות את הדברים על השפתיים

איילת לוין

ביום רביעי הבא יתקיים במודיעין )במתחם “גלובוס מקס” שבמרכז עינב( כנס הפתיחה השנתי של אמב”י – ארגון המגמגמים בישראל .היוזמה לקיים את האירוע במודיעין הגיעה משי שורק – תושב כפר האורנים שהוא אדם מגמגם ,המבקש להקים קבוצה בנושא גם למודיעין והסביבה. בינתיים הוא קיבל את תמיכתה של עיריית מודיעין לקיום הכנס הארצי כאן.

שי, ברור שקשה להיות מגמגם. אתה יכול להסביר מעט לעומק עד כמה זה קשה?

“משימה פשוטה כמו להציג את עצמך ולהגיד את השם שלך הופכת למשימה שנראית לפעמים כמו נצח. חוסר היכולת או הפחד המשתק להזמין במסעדה, לשאול שאלה את המורה, לעבור ראיון עבודה – סיטואציה מפחידה בפני עצמה – להתחיל עם בחור/ה וכדומה, מביאים רבים מהמגמגמים למצב בו הם מסתגרים מהעולם.”

שי החליט לארגן את האירוע כדי לעלות מודעות לנושא ולהוציא את המגמגמים ומשפחותיהם החוצה, שידעו שיש מי שמבין אותם, שהם אינם צריכים להתבייש ויש מי שמוכן בשבילם.

 

לצפייה בכתבה המלאה