כתבה על הסרט של אמיר רוגפארקר: “איך לא לומר אני אוהב אותך?…”

“אם אני מדבר אני נדפק, אם אני לא מדבר אני גם נדפק, מה אני אעשה?”, כ-80 אלף מגמגמים חיים בישראל, כמה מאיתנו מכירים כאלה? כמה מאיתנו מכירים את התופעה? כן, כמו חייזרים, הם הולכים בינינו, שותקים, נפתחים רק לאנשים מסויימים ואנחנו כלל לא שמים לב. אז הנה, ביום שישי, בשעה 23:15, נקבל טעימה קטנה מהנושא הכל-כך מורכב הזה. סרטו של אמיר ראג’פורקר המגמגם בעצמו, “איך לא לומר אני אוהב אותך?…” משודר בערוץ השני 

לאחרונה נושא המודעות לגמגום מקבל תאוצה, סרט זוכה האוסקר, ‘נאום המלך’, עזר מאוד. בנוסף, שחקנים רבים מתחילים להתוודות על כך שגמגמו בעבר. אחת מהן היא הכוכבת הבריטית, אמילי בלאנט, שכבשה את המסך בסרט ה’שטן לובש פרדה’ ולאחרונה הצהירה בראיון מיוחד שגימגמה עד גיל מאוחר.

“בסך הכל רציתי שאנשים יצפו בסרט, יהנו, יצחקו, יבכו ויפתחו לתופעת הגמגום”, מכריז אמיר. “אין דבר יותר מרגש מאנשים שניגשים אליך ומודים לך. מגמגמים רבים ניגשו אלי בהתרגשות והזדהו עם סיטואציות בסרט. גם אנשים שלא מגמגמים, נהנים מהסרט”. אמיר ממשיך, “דעתי היא, שהגמגום נוצר בכדי ללמד אנשים להיות טובי לב. הרבה פעמים אני מדבר עם אדם זר, שלאחר מספר רגעים מבין שאני מגמגם ואז אני רואה בעיניו את האור, לפתע הלב שלו נפתח. אני מקווה שהסרט עושה וימשיך לעשות זאת עבור הצופים”…..

לכתבה המלאה