אשמח להוות כתף ומשענת למי שקצת קשה לו

כל אחד מאתנו זקוק לעיתים לתמיכה, לפירגון, לעידוד, לדחיפה ולמילה טובה. ובוודאי אדם שמגמגם שקשה לו להתמודד בכוחות עצמו עם הבעיה.

החברה בה אנו חיים מגלה לרוב חוסר סבלנות, חוסר הבנה ואף בורות כלפי השונה והחריג. האדם המגמגם נתפס לרוב כמי שלוקה בשכלו, כמי שמשהו אצלו לא בסדר. יש הטורקים את הטלפון כשהם שומעים גמגום, יש צוחקים ולועגים לאדם זה, מביטים בו ברחמים ורואים בו מסכן. יש שמנסים לעזור לו ומשלימים במקומו את המשפט. והגרוע מכל פוסלים ומחרימים את מי שמגמגם מקשב, מחברות, מפרטנר לזוגיות ומקבלה למקום עבודה.

התנהגות שכזו שמשדרת ניכור וחוסר קבלה, עלולה ליצור רגשות שליליים בלבו של המגמגם. הוא עלול להרגיש שאף אחד לא אוהב אותו, אף אחד לא מבין אותו, שמשהו אצלו לא בסדר, לא נורמלי, שהוא חסר ערך. מחשבות שיכולות בקלות לגרום לאדם זה להסגר, להתבודד, להיכנס לדיכאון.

אבל כך זה יכול להימנע תודות לקבלה עצמית, למחשבות חיוביות, לתעוזה לומר ולעשות מבלי לחשוש מהגמגום. הגמגום מתחיל ונגמר בבן אדם עצמו. באיך שהאדם בעצמו
מקבל את זה ומתפתח עם זה.

אני אישית מרגיש שיש לי המון מחשבות תומכות והמון כלים להתמודד עם הבעיה ולמען האמת הבעיה כבר לא מפחידה אותי כמו פעם, נראה שגם הגמגום בעצמו נעשה קל יותר אצלי.

ולכן אשמח מאוד לתמוך ולהוות כתף ומשענת למי קצת קשה לו. עם המון סבלנות ואהבה.

שלום לכולם,

שמי חיים ואני מגמגם, אומנם קל בהרבה מהעבר, אולי תודות לטיפולים שעברתי אולי דווקא בזכות הפתיחות שלי כלפי הבעיה ואולי פשוט כי הגמגום כבר לא תופס מקום מרכזי בחיי, והוא חלק קטן מאוד באישיותי ואני מתיחס אליו בפרופורציות הנכונות.

מכל מקום אני מאוד מעונין יחד עם חברים נוספים להקים קבוצת תמיכה לאנשים מגמגמים וגם לכאלה שאינם, כאלה שפשוט חושבים שיכולים לתרום לקבוצה ושהקבוצה תתרום להם באופן אישי.
אני אישית מרגיש צורך בקבוצה שכזו , אני חושב שאוכל לתרום המון מניסיוני האישי.
אני רוצה גם לספר לכם שאני משתייך לארגון אמב"י ,ולכל מי שאינו יודע זהו אירגון שתומך מאד בהקמת קבוצות תמיכה ברחבי הארץ.
אז החלטנו אני וחברים נוספים שמשתיכים לאירגון, להקים קבוצה שבה יוכלו להשתתף גם אנשים שיש להם את בעית הגמגום וגם כאלה שהיתה להם בעבר וכמובן הדלת פתוחה גם לכל מי שחושב שיוכל לתרום לקבוצה,ולהרגיש סיפוק מעצם הצטרפותו.

מן הראוי להציג לפניכם את הגרעין הקשה שעומד מאחורי היוזמה להקמת קבוצת התמיכה. מר בני רביד יו"ר אמב"י )ארגון מגמגמים בישראל(, בני תמך
מאד באופן אישי ודרך האירגון בהקמת קבוצות שכאלה.
מר אריק ברבנלסקי יו"ר אמב"י סניף צפון.אריק סיים לאחרונה סדנה שבה רכש ידע ומיומנות בהנחית קבוצות והוא מעוניין מאד לתרום לקבוצה.
מר צביקה הרניק חבר באמב"י ופועל רבות באינטרנט למען האירגון ולמען הקמת הקבוצה.
ואני, חיים גולדנברג חבר באירגון הקמתי פעם קבוצת תמיכה וזו פעלה עד שהתפרקה.הלקחים והמסקנות להתפרקותה של הקבוצה שהקמתי הופקו, ואין חכם כבעל נסיון ויש לי כיום נסיון.אנו יחד קוראים לכולכם אנשים מגמגמים ולא מגמגמים כאחד להצטרף אלינו ולקחת חלק בקבוצה שעתידה לקום.
אנו פתוחים להצעות לגבי אופי הקבוצה וכל דבר שנוגע לעיצובה ולפעולתיה.