פרוייקט התאטרון הקהילתי

פרוייקט התאטרון הקהילתי מתפרש על פני מספר מישורים ותחומי פעילות.

התחום הראשי הוא הפעלת התיאטרון הקהילתי.

פרוייקט התאטרון הקהילתי מתפרש על פני מספר מישורים ותחומי פעילות. התחום הראשי הוא הפעלת התיאטרון הקהילתי, אשר מורכב מקבוצה של כ 10 אנשים, כולם מגמגמים. בנוסף לפעילות התאטרון, ישנו תהליך של הפקת סרט דוקומנטרי אשר מלווה את חברי הקבוצה במהלך מספר חודשים בחייהם. מישור נוסף לפרוייקט, זוהי פעילות תקשורתית כמו סיקור עיתונאי, פרסום הפעילות בפייסבוק וכדומה. גולת הכותרת של הפרוייקט אמורה להיות הצגה של כשעה וחצי, אשר תעלה על במות ברחבי הארץ.

פרוייקט התאטרון הקהילתי החל באוקטובר 2010, ושיאו אמור להיות באוקטובר 2011, כאשר נעלה הצגה מלאה ומושקעת באודיטוריום הכט, באונ' חיפה. השאיפה שלנו היא למלא את האולם(בו כ 400 מקומות ישיבה) בקהל שיורכב מנבחרי ציבור, ראשי ארגונים חברתיים, עיתונאים, מובילי דעת קהל והאוכלוסיה הכללית. מלבד ההצגה הגדולה שנקיים באוקטובר, אנו עורכים גם מספר הצגות משנה, על מנת להתרגל להופיע בפני קהל, לצבור בטחון, וכן לפרסם את הפעילות שלנו.

קבוצת התאטרון מקיימת מפגשים מדי שבוע בשעות הערב בחיפה, בהם מבוצעות חזרות ופעילות. המחזה נכתב על בסיס הסיפורים של כל אחד מהחברים בקבוצה, שמספרים חוויות אישיות לגבי ההתמודדות שלהם עם הגמגום. כך שלמעשה, כל מגמגם יכול להזדהות עם המחזה, ומי שאינו מגמגם, יכול ללמוד ולהבין מעט יותר את עולמו של האדם המגמגם.

המטרה הראשית של הפרוייקט היא העלאת המודעות לגמגום בארץ. לפיכך, את הפרוייקט מלווה צלמת דוקומנטרית, סטודנטית לקולנוע דוקומנטרי במכללת ויצ"ו, אשר מלווה את חברי קבוצת התאטרון בחזרות, וכן מחוצה להן בחייהם האישיים. הסרט, באורך של כ 40 דקות, צפוי להיות מוקרן בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה 2011, ואולי אף באמצעי תקשורת נוספים.

בנוסף, מראשית הפרוייקט הושם דגש מיוחד על קשר מול עיתונאים, שכן זוהי הדרך הטובה ביותר להשיג את מטרתנו – העלאת המודעות לגמגום. עד כה פורסמה כתבה בעיתון מעריב, וכתבה נוספת צפויה להתפרסם בעיתון הג'רוזלם פוסט בזמן הקרוב. במקביל, נעשה מאמץ לפרסם את הפעילות שלנו באמצעים כמו פייסבוק ויו-טיוב.

את הפרוייקט מנהלים ויטלי טקצ'וב ואריה ברבנלסקי, כאשר בתור מנחה הקבוצה והסמכות המקצועית משמש ד"ר אלי אברהמי.

עד כה התקיימו 3 הצגות ברחבי הארץ, והן זכו לתגובות מצויינות. מומלץ להירשם לרשימת התפוצה של אמב"י, על מנת לקבל מידע לגבי ההופעות הבאות ועדכונים נוספים.

סרטון ביו-טיוב: http://www.youtube.com/watch?v=S0IKVRN-tX0
עמוד התאטרון הקהילתי בפייסבוק: facebook.com/Ambi.Theater


אמב"י מבקשת להודות לכל הגורמים אשר תרמו ועזרו להצלחת פרוייקט התאטרון הקהילתי:

 

עיריית חיפה

ועד עובדי חברת החשמל – מרחב צפון

קרן ידידי רווה-רביד

המועצה הבריטית

המדור למעורבות חברתית במשרד הדקאנט – אונ' חיפה

חברת ספארק פרו

גב' נטע-לי גרייבר וצוות משרד יחסי הציבור שלה

גב' נוגה קליין – במאית דוקומנטרית

מר דוד עשור – מוסיקאי

גב' סימון דהן – מעצבת גראפית

מר שוקי פרידמן – מפעיל תאורה

גב' פולינה איפראימוב – תפאורה