שבוע המודעות כתבה בכל העיר ירושלים איתן פוס

מתוך כתבה שהופיעה ב-"כל העיר ירושלים":

שבוע המודעות לגמגום בעיר ירושלים

ביום שלישי נערך במכללת הדסה אירוע מודעות לגמגום בסימן זוגיות ומשפחה.

השבוע צוין שבוע המודעות לגמגום בסימן זוגיות ומשפחה, שבמסגרתו התקיימו אירועים ופעילויות ברחבי הארץ. ביום שלישי התקיים במכללת הדסה ברחוב הנביאים מפגש בנושא תקשורת אפקטיבית, הקרנת סרט, הסבר על מושגים בסיסיים בהתמודדות עם גמגום והסביר על פעילות אמב"י – ארגון המגמגמים בישראל. לפני האירוע התקיים מפגש עבור הורים לילדים מגמגמים ושיחה בין מגמגמים לנאשי מקצוע.
איתן פוס, מנהל שבוע המודעות לגמגום ומתמודד עם גמגום, מציין כי "בירושלים התקיים האירוע היחיד שמתשלב עם מוסד אקדמי ומוסד מחקרי רפואי. זה משתלב עם המטרות שלנו – לעבוד יחד עם מוסדות המחקר ועם המוסדות האקדמיים. עניין נוסף סביב גמגום הוא החשיבות של לחוש בנוח ולדבר בצורה הזו בחברה. שהגמגום לא יהיה דבר שיעצור אותך מלדבר ומלהפתפתח ומהמימוש העצמי של האדם. לחברה יש גם חלק בזה – בקבלה, ברגישות לעניין ובסובלנות".
אמב"י – ארגון המגמגמים בישראל העומד מאחורי האירועים, הינו עמותה רשומה ללא מטרות רווח המקדם את ענייני האנשים המגמגמים ומשפחותיהם בישראל. זהו הגוף היציג, היחיד בישראל, העוסק בגמגום. הפעילות נעשית תוך כדי שיתופי פעולה עם ארגונים דומים בעולם, ארגוני קלינאי תקשורת, אקדמיה, הייטק ועוד.
פוס, שגדל בירושלים, נחשף לאמב"י כנער. "בתקופת הצבא הייתי מגיע למפגשים של אמב"י אחת לשבועיים", הוא מספר, "בהמשך טסתי מטעם אמב"י לכנס באירופה לאנשים מגמגמים. לפני שנה-שנתיים הייתה לי גישה אחרת לגמרי לגמגום. הייתי סגור יותר וחשתי פחות נוח עם זה. חלק מהמסע הזה הוא שאני מוציא את עניין הגמגום, חושף אותו ולא מתבייש בו. זה עניין של קבלה עצמית".