שבוע המודעות-כתבה בוואלה בריאות:"8 דברים שלומדים כשחיים עם גמגום"

http://healthy.walla.co.il/item/2800970

מתוך כתבה מאתר "וואלה!" :

בישראל יש כ-80 אלף אנשים שסובלים מגמגום. קבוצה בפייסבוק מציעה להם בית חם ומכיל שבו הם יכולים לדבר על הכל. איך עוברים ראיון עבודה, למה הומור עצמי חשוב כל כך ולמה אסור לשתוק למרות שמתביישים?
גמגום היא תופעה לא פשוטה בכלל. מדובר בתופעה פיזית שחשופה לכל, ומשפיעה על האופן שבו החברה תופסת את האדם המגמגם, וגם על האופן שבו אדם מציג את עצמו בחברה. אדם שאינו מגמגם לא יכול לדעת באמת כיצד מרגיש אדם שסובל מגמגום, ובדיוק לשם כך הוקמה קבוצת הפייסבוק speak up, שנותנת לחבריה בית חם שבו הם יכולים לדבר על הכל.
את הקבוצה פתחה ליאת פרי במטרה להכיר אנשים מגמגמים נוספים בישראל. "המטרה של הקבוצה היא להראות למגמגמים שהם יכולים לחיות עם הגמגום ולא לתת לו לנהל להם את החיים. הרעיון הוא לתת ביטחון וכוח להתמודד עם הגמגום". הקבוצה הוקמה לפני שנתיים, ומאז נאספו בה עצות לרוב.

הנה עצה אחת מהכתבה דווקא לאנשים לא מגמגמים: אם אתם פוגשים אדם מגמגם, אל תשאלו ישר על הגמגום שלו. תנו לו להעלות את זה לבד. אם זה לא קורה אחרי מספר פגישות, אתם יכולים להעלות את הנושא ולהבין איך הוא מתייחס לכך. הרבה פעמים מגמגמים לא יודעים איך זה יתפרש אצל האחר ולכן לא מעלים זאת. אבל ברגע שזה קורה, זה משחרר משני הצדדים הרבה אי נעימות.