כתבה מהמגזין אישה:"להתיידד עם הגמגום: סדנאות אימון ייחודיות לאנשים מגמגמים"

לינק: http://isha2isha.co.il/gimgum

 

מתוך כתבה שפורסמה באתר .isha2isha.co.il:

אחד הדברים המטרידים ביותר בקרב אנשים מגמגמים בכלל ובני נוער בפרט הוא: מה אחרים חושבים עלי? האם כשישמעו את הגמגום שלי, יצחקו עלי? וכדומה.
דבר מאוד חשוב ומפתח לחיים מאושרים הוא שהאדם יאהב את עצמו, וימקד את תשומת הלב שלו בעצמו.
אדם שמתמקד בעצמו, קרי ברצונותיו, מחשבותיו, שאיפותיו, יוכל להעז לצאת מאיזור הנוחות שלו (הימנעות מדיבור בחברה) ויוביל את חייו להישגים ולהצלחות בכל תחום בו יבחר. אדם זה יימנע מהאשמת האחר ומפרשנויות לא רלוונטיות של סיטואציות בחיים, וכמו כן ימנע מייחוס כל כישלון בחייו לגמגום.
בני נוער מגמגמים נוטים להתרכז בגמגום ולייחס לו כל כישלון אפשרי וחוסר הצלחה בכל תחומי החיים. הם יבחרו להימנע ממצבים בהם יידרשו לדבר ולכן, יחיו בתחושת הימנעות, חוסר ביטחון, בושה ותסכול. גיל הבגרות והנערות הוא גיל בו יש חשיבות רבה לסביבה החברתית ובעיקר לקבוצת השווים. בני נוער מגמגמים משלמים מחיר חברתי כבד בשל הימנעותם מנטילת חלק בפעילויות חברתיות מהנות ומשמעותיות בחייהם.
אך לא רק אצל בני נוער ישנן בעיות של קבלה והשלמה עם הגמגום, אלא גם בקרב מבוגרים מגמגמים. מספר סדנאות שהתקיימו בעבר, הוכיחו שקיים שיפור בביטחון העצמי של המשתתפים, קבלה עצמית וכך גם שיפור בשטף הדיבור.
מחקרים רבים בתחום הפסיכולוגיה מעידים על קשר בין קבלה עצמית ותחושת שלמות של האדם לשביעות רצונו מחייו ולחיים מאושרים יותר.