הקרן לגמגום של אמריקה :"אדם אחד עשה ויכול לעשות את השינוי,אותו אדם יכול להיות אתה"

"הקרן לגמגום של אמריקה" ידוע בתור ארגון שמספק חומר בנוגע לטיפולים בגמגום ,הן למגמגמים והן לקלינאי תקשורת בארה"ב.

אבל מה מניע אותם?איך הכל התחיל?

מסתבר שמדובר ביוזמה פרטית לחלוטין של מלקולם פרייזר מגמגם בעצמו,שב 1947 הקים "יש מאין" מכספו הפרטי.ארגון שינגיש את טיפולי הגמגום למגמגמים,ולא פחות חשוב לקלינאי התקשורת.עד אז,כל קלינאי טיפל בגמגום איך שנראה לו לנכון,בהרבה פעמים בשיטות שיותר מזיקות מאשר מועילות.

מלקולם כתב מכתב לדוקטור צארלס וואן רייפר (אחד ממייסדי תחום קלינאות התקשורת בארה"ב ומגמגם בעצמו),שיעזור לו לשפר את התחום.למרבה הפלא,וואן רייפר נעתר לאותו מלקולם  שהיה אלמוני אז.

המשימה הראשונית שלהם(בשנת 1951) הייתה לנסח מחקר על השפעות "ההימנעות  מהגמגום"-המאמר שוואן רייפר פרסם אגב לא אושר לפרסום  בעלון המדעי.

אבל הם לא אמרו נואש,והחליטו לפנות לכיוון אחר.בשנת 1955  הם התחילו לחשוב על ארגון  וועידה של כל המומחים בגמגום מכל התחומים ,שיגיעו להסכמות בנוגע לטיפול בגמגום.וכך התכנסו מספר וועידות כאלו כל כמה שנים ,וכל וועידה הוציאה תחת ידה ספר ששיקף את ההסכמות שהושגו בכנס.

בשנות השבעים  וואן רייפר התחיל  להנחות קלינאי תקשורת בהתמחות בטיפול בגמגום .וד"ר הוגו גרגורי שיכלל את השיטה בשנת 85  לסדנאות מרובות משתתפים,כדי להספיק להנחות  יותר קלינאים בתחום החשוב הזה.מה שהתחיל עם 15 משתתפים בשנה ,הגיע ל יותר מ 1000 סדנאות כיום.

ממש מרגש שיוזמה של אדם פרטי שהתחילה בבית פרטי ,כסף פרטי גדלה והפכה לארגון גדול .שקשה לדמיין את תחום הטיפול והמודעות לגמגום בלעדיו.

כיום מנהלת את הקרן ביתו של מלקולם ג'ן.והקרן מדפיסה עשרות ספרים וסרטי DVD,ופעילה מאוד גם בתחום המודעות לגמגום.

הלוגו שלהם נכון לכל אחד:"אדם אחד עשה ויכול לעשות את השינוי,אותו אדם יכול להיות אתה"

אני מצרף וידאו קצר שמתאר את תולדות "הקרן לגמגום" בקצרה,שנעשה לרגל חגיגות 65 שנה להווסדם לפני כמה שנים.