אירועי שבוע המודעות

אירועי שבוע המודעות לגמגום 2014 בפתח, הכנו עבורכם סיכום של כל הפעילויות והאירועים המרכזיים.

מושגים בסיסיים בניהול גמגום (חנן הורביץ, בן 51, הנדסאי, מגמגם מגיל צעיר, שותף בעשייה העולמית וכמובן בארץ):

שיחה על הגמגום מפי חנן, אדם המנוסה בגמגום כבר כמה שנים טובות J , חנן ידבר על מהו גמגום, מאיפה זה מגיע, קצת נתונים מספריים על התופעה, איך ניתן להקל על תחושות הפחד ובושה מהדיבור, שבירת סטיגמות, השכלה כללית על התופעה ועזרה להבנה טובה יותר.

סרט של צעירי אמב"י על כנס ELSA בהולנד
יוקרן סרט קצר על החוויה של חן (19), ליאת (24) ואיתן (24), שנשלחו מטעם אמב"י להשתתף בכנס צעירים מגמגמים שהתקיים בהולנד. החוויה נמשכה שבוע ימים, עם 32 משתתפים (גילאי 19-28) מרחבי אירופה: "שבוע בו אני יכול לדבר חופשי, בלי מחשבה על הגמגום", "להכיר אנשים מרחבי אירופה, שכל אחד מגיע מהתרבות ועולם שלו, ובכל זאת משהו חזק משותף מקשר בין כולם", "חוויה משנה חיים".

פאנל בנושא זוגיות ומשפחה
כמה נציגי ציבור, חלקם מגמגמים והשאר חברי משפחה או נשואים לאדם מגמגם, ישתפו מהחוויות שלהם מעולם הזוגיות, דייטים, משפחתיות, הורות בהשפעת הגמגום וכד'. כיצד הוא בא לידי ביטוי, מה ההתייחסות אליו, כמה זה השפיע על החלטת הנישואין ועוד. תינתן אפשרות לשאלות מהקהל לחברי הפאנל.

דיאלוג עם יהודה פוליקר
יהודה פוליקר – אמן, יוצר מוזיקאי בכיר בארץ מדבר על הגמגום האישי שלו בילדותו. יש לו שירים על הגמגום, הוא מצא במוזיקה מקום ביטוי נוסף והצליח להתגבר על הגמגום.

במה פתוחה
כמיטב המסורת נקיים במה פתוחה לאלו שרוצים לחוות עמידה ודיבור לפני קהל, בסביבה שמבינה את הקושי וסבלנית לגמגום. כל משתתף יקבל כמה דקה -שתיים בהן יוכל לספר ולדבר על מה שלבו חפץ. ההירשמות תתקיים בזמן ההתכנסות ובמהלך הערב.

סדנת תקשורת אפקטיבית עם הפנטומימאי עופר גורן
עופר גמגם בילדותו, ובעזרת פנייה לתיאטרון ושאיבת ביטחון מעמידה על הבמה הצליח להתגבר עליו. כיום הוא מופיע כפנטומימאי, ויסביר את החשיבות של תקשורת אפקטיבית, וכי ניתן להעביר מסרים ולתקשר עם הסביבה אפילו ללא מילים…קל וחומר עם האפשרות לדבר, אפילו אם דיבור מקוטע.

ערן גולדשטיין על סדנת "לדבר מהלב"
התייחסות למצוקה הנפשית שיכולה להתלוות לגמגום, ללמוד להתייחס אליו, לפתוח את הקשרים שנוצרו, ולאט לאט להרפות לקראת שחרור המטענים שנוצרו. התמקדות בצד המחשבתי של אנשים מגמגמים.

"כואבות לי העיניים לדבר" – סרט של מרינה מור
מרינה, בחורה מגמגמת החליטה לעשות את סרט הגמר שלה בנושא גמגום. היא מצליחה בעזרת סרט המתמקד לכל אורכו על עיניה, להעביר מסרים חזקים על הגמגום.

"איך לא לומר אני אוהב אותך" – סרטו של אמיר ראג'פורקר
סרטו של אמיר זכה לשבחים רבים, הוקרן ברחבי הארץ ומקבל תשבוחות ופידבק מעולה. בסרט מוצגים ההתמודדויות שעל אדם מגמגם לעבור בעולם הזוגיות, ואיך ניתן בהחלט לפתח קשר חזק ואוהב על אף הדיבור.

מפגשי קדם כנס
**יתקיימו ארבעה מפגשים בנושאים שונים לפני הכנס (בירושלים בתל אביב), אליהם אנשים מוזמנים להגיע להשתתף. כל סדנא עבור קהל אחר- מוזמנים להשתתף, מבקשים להירשם מראש**
– תלאביב
"אתה לא היחיד" – מפגש עבור ילדים מגמגמים

אין זה סוד שהילד המגמגם עובר חוויות ייחודיות סביב הדיבור שלו: בין אם זה דילמת ההשתתפות בכיתה, הפתיחות לחברים וחיי חברה, הקושי להציג את עצמך, החששות לפני מפגשים חדשים וכד'. אנו מציעים מקום מפגש, לילדים (גילאי 7-16) להתבטא בצורה טבעית בלי חששות, להכיר אנשים נוספים בני גילם עם אותם לבטים, וללמוד ביחד בצורה מהנה איך לשפר את אופי הדיבור ואיך לחיות עם זה בנינוחות מבלי שזה יפגע במימוש העצמי. בהנחיית אורי שניידר – קלינאי תקשורת מומחה בגמגום המתמקד בילדים

מפגש "לדבר מהלב" עבור בוגרים (18+) בהנחיית ערן גולדשטיין
אנשים מגמגמים רבים נאלצים להתמודד עם התחושות ומחשבות הנלוות לגמגום לבד, ללא הכוונה מתאימה ויחס מותאם. רבים הם המגמגמים שעוברים תקופות קשות, המשלבות דכאונות, התבודדות, קשיים אמיתיים במציאת פרטנר לחיים, תסכולים וסוחבים מטען רגשי כבד. המפגש הינו טעימה מסדנא אותה מעביר ערן גולדשטיין במרכז ובצפון, בשיטת העבודה של ביירון קייטי שמטרתה לשחרר את החשיבה מהשליליות סביב הגמגום, לקראת קיום חיים בריאים, עשירים ומלאי אושר – אפילו עם הגמגום.

ירושלים –
מפגש "כלים והבנה עבור הורים" – מיועד להורים וחברי משפחה של ילדים מגמגמים
להורים תפקיד חשוב בהתפתחות הילד בכללי, ומבחינת הגמגום בפרט. להורים הכח לעצב את הסביבה בה גדל הילד, ועם הבנה טובה יותר של הצרכים שלו ומה עובר עליו, ניתן להתאים את הסביבה שתהיה תומכת, קשובה, סבלנית ומבינה עבור הילד על מנת שיתפתח ויצמח בצורה הטובה ביותר. שני אלמנטים חשובים בהתפתחות הגמגום הינם איכות השטף והגישה לגמגום. אנו יודעים שההורים עומדים בפני דילמות רבות, וכאן זה המקום לשאול ולהתחבר כדי לקבל את כל העצות והנחיות. בהנחיית אורי שניידר – קלינאי תקשורת מומחה בגמגום המתמקד בילדים, ואירית וגה – קלינאית תקשורת מומחה
"שיחה פתוחה בענייני גמגום" – בואו נשתף מידע ונעבוד יחד
רבים המחקרים שנעשו, רבה הספרות האקדמית שנכתבה בנושא, אך עדיין לא נמצאו השיטות לפתור את עניין הגמגום. אנו מאמינים שאם נעבוד יחד; אנשים מגמגמים, סטודנטים להפרעות בתקשורת, קלינאיות תקשורת, אנשי אקדמיה, אנשי מחקר ואנשי מקצוע נוספים להבנה טובה יותר של מהו גמגום וכיצד להתייחס אליו, נוכל להתקדם אל עבר המטרה הזאת. מזמינים אתכם לבוא לשתף, להתדיין ולשמוע מה יש לאנשים לומר.